hero image

Bieg kobiet

2021.09.19

Autor:

Aktualności

W sobotę 18 września br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie o godz. 12.00 wystartował wyjątkowy bieg. Na dystansie 8833 metrów pobiegli uczestnicy biegu kobiet – wśród nich kobiety, które na co dzień noszą mundur Wojska Polskiego i służą w Siłach Zbrojnych. Dystans został określony tak, żeby reprezentował 8833 kobiety, które obecnie czynnie służą w Siłach Zbrojnych.

Specjalnie przygotowaną rozgrzewkę poprowadzili: kapral Oktawia Nowacka i kapral Henryk Szost oraz szer. Iga Baumgart-Witan.

Biegowi kobiet towarzyszył piknik wojskowy. Na stoiskach promocyjnych przygotowanych przez różne jednostki i instytucje wojskowe można było porozmawiać m. in. o służbie wojskowej kobiet oraz dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem Rzeczypospolitej.  Na pikniku prezentowany był także sprzęt wojskowy oraz atrakcje dla dzieci m.in. tor przeszkód prowadzony przez kadrę sportową Wojska Polskiego.

W programie wydarzenia uwzględniono oczywiście również najmłodzych. Odbył się bieg dla dla dzieci na dystansie ok. 100 metrów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Powiązane Aktualności

Aktualności

Koncert Twórczość Ignacego Jana Paderewskiego

2022.10.06

4 października w Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się koncert „Twórczość Ignacego Jana Paderewskiego”. Wydarzeni innowacyjne, gdyż utwory wielkiego…

Przeczytaj artykuł

Aktualności

Ignacy Jan Paderewski i Jemu współcześni – Koncerty

2022.09.15

4 i 11 października 2022 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie odbędą się dwa niepowtarzalne koncerty poświęcone…

Przeczytaj artykuł