hero image

Bieg kobiet

2021.09.19

Autor:

Aktualności

W sobotę 18 września br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie o godz. 12.00 wystartował wyjątkowy bieg. Na dystansie 8833 metrów pobiegli uczestnicy biegu kobiet – wśród nich kobiety, które na co dzień noszą mundur Wojska Polskiego i służą w Siłach Zbrojnych. Dystans został określony tak, żeby reprezentował 8833 kobiety, które obecnie czynnie służą w Siłach Zbrojnych.

Specjalnie przygotowaną rozgrzewkę poprowadzili: kapral Oktawia Nowacka i kapral Henryk Szost oraz szer. Iga Baumgart-Witan.

Biegowi kobiet towarzyszył piknik wojskowy. Na stoiskach promocyjnych przygotowanych przez różne jednostki i instytucje wojskowe można było porozmawiać m. in. o służbie wojskowej kobiet oraz dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem Rzeczypospolitej.  Na pikniku prezentowany był także sprzęt wojskowy oraz atrakcje dla dzieci m.in. tor przeszkód prowadzony przez kadrę sportową Wojska Polskiego.

W programie wydarzenia uwzględniono oczywiście również najmłodzych. Odbył się bieg dla dla dzieci na dystansie ok. 100 metrów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Powiązane Aktualności

Aktualności

Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym imprezą roku M. St. Warszawy!

2024.02.12

Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym zostało wybrane imprezą roku Miasto Stołeczne Warszawa 2023 Dziękujemy za to…

Przeczytaj artykuł

Aktualności

Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym nominowany do imprezy roku 2023 M. St. Warszawy!

2024.01.05

V Edycja biegu charytatywnego Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym została nominowana do imprezy roku M. St.…

Przeczytaj artykuł