hero image

Bieg kobiet

2021.09.19

Autor:

Aktualności

W sobotę 18 września br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie o godz. 12.00 wystartował wyjątkowy bieg. Na dystansie 8833 metrów pobiegli uczestnicy biegu kobiet – wśród nich kobiety, które na co dzień noszą mundur Wojska Polskiego i służą w Siłach Zbrojnych. Dystans został określony tak, żeby reprezentował 8833 kobiety, które obecnie czynnie służą w Siłach Zbrojnych.

Specjalnie przygotowaną rozgrzewkę poprowadzili: kapral Oktawia Nowacka i kapral Henryk Szost oraz szer. Iga Baumgart-Witan.

Biegowi kobiet towarzyszył piknik wojskowy. Na stoiskach promocyjnych przygotowanych przez różne jednostki i instytucje wojskowe można było porozmawiać m. in. o służbie wojskowej kobiet oraz dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem Rzeczypospolitej.  Na pikniku prezentowany był także sprzęt wojskowy oraz atrakcje dla dzieci m.in. tor przeszkód prowadzony przez kadrę sportową Wojska Polskiego.

W programie wydarzenia uwzględniono oczywiście również najmłodzych. Odbył się bieg dla dla dzieci na dystansie ok. 100 metrów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Powiązane Aktualności

Aktualności

X Edycja Mokotowskiego Biegu SGH za nami!

2023.05.15

Mokotowski Bieg SGH, organizowany przez Szkołę Główną Handlową, Dzielnicę Mokotów M. St. Warszawy i Fundację Action-Life, powrócił na…

Przeczytaj artykuł

Aktualności

Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym poraz piąty – ruszają zapisy!

2023.05.10

Serdecznie zapraszamy do udziału w charytatywnym biegu – Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym, którego celem jest…

Przeczytaj artykuł