hero image

Memoriał Pamięci Janusza Kusocińskiego i Stefana Kostrzewskiego

2024.05.16

Autor:

Aktualności

11 maja 2024 roku odbyły się pierwsze zawody z cyklu Mazovia Track Cup na stadionie w Piasecznie. Impreza dostarczyła niezapomnianych emocji wszystkim miłośnikom lekkiej atletyki. Wydarzenie, dedykowane pamięci wielkich biegaczy, Janusza Kusocińskiego i Stefana Kostrzewskiego.

Na stadionie GOSIR Piaseczno odbyły się emocjonujące konkurencje lekkoatletyczne, w których udział wzięli zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i amatorzy. Widzowie mieli okazję śledzić widowiskowe pojedynki na różnych dystansach, od krótkich sprintów po długie biegi wytrzymałościowe.

Najbardziej imponującą cechą tych zawodów była zróżnicowana grupa uczestników, która obejmowała zarówno doświadczonych biegaczy, jak i początkujących amatorów. Atmosfera rywalizacji i wsparcia dodatkowo podniosła rangę tego wydarzenia.

Następna okazja do sportowej rywalizacji już niebawem! 26 maja 2024 roku odbędzie się Memoriał Pamięci Eugeniusza Lokajskiego i Józefa Noji, gdzie uczestnicy zmierzą się na różnych dystansach, w tym również biegach dla dzieci.

WYNIKI

STRONA WYDARZENIA

Janusz Tadeusz Kusociński
Był polskim lekkoatletą, nauczycielem wychowania fizycznego, trenerem i dziennikarzem. Jego największym sportowym sukcesem było zdobycie w 1932 roku złotego medalu olimpijskiego w Los Angeles w biegu na 10 000 m. Zdobył srebrny medal pierwszych Mistrzostw Europy na dystansie 5000 m. Był wielokrotnym mistrzem i rekordzistą Polski w biegach średnich i długich. Zginął 21 czerwca 1941 rozstrzelany przez Niemców w Palmirach.

Stefan Franciszek Kostrzewski
Dwadzieścia siedem razy zdobywał tytuł mistrza Polski na różnych dystansach, dwukrotny olimpijczyk. Walczył w wojnie obronnej w stopniu podporucznika. Był internowany na Węgrzech, brał udział w walkach we Francji w 1940, a następnie walczył w szeregach 1 Dywizji Pancernej. Osiągnął stopień kapitana. Za czyny bojowe został odznaczony Krzyżem Walecznych.

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego

Powiązane Aktualności

Aktualności

Memoriał Pamięci Janusza Kusocińskiego i Stefana Kostrzewskiego

2024.05.16

11 maja 2024 roku odbyły się pierwsze zawody z cyklu Mazovia Track Cup na stadionie w Piasecznie. Impreza…

Przeczytaj artykuł

Aktualności

Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym już po raz szósty – zapisy ruszają!

2024.05.02

6 maja o godzinie 12:00 ruszają zapisy na VI Bieg Charytatywny „Wybiegaj Krew i Szpik” na PGE Narodowym!…

Przeczytaj artykuł