hero image

Spotkania literackie i animacje dla dzieci podczas 7. Edycji Festivalu CZ-PL im. Pawła Królikowskiego

2022.08.01

Autor:

Aktualności

Podczas Festivalu CZ-PL im. Pawła Królikowskiego w Kudowie-Zdrój i czeskim Náchodzie nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Ważnym i nieodłącznym elementem wydarzenia stały się sobotnie poczytanki dla dzieci.

W tym roku w świat literatury najmłodszych zabrali: Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Marcin Januszkiewicz, Joanna Jarmołowicz czy Julia Różewicz, a świat bajek przybliżyła Krystyna Skalická z przedstawieniem „Calineczka”. Bardzo się cieszymy że frekwencja na tych wydażeniach rośnie z każdym rokiem.

Tegoroczną nowością dedykowaną młodzieży był niedzielny pokaz telewizyjnych bajek. Młodzi i trochę starsi obejrzeć mogli „Krecika” „Reksia” czy „Bolka i Lolka”.

Stałym i nieodbłączym elementem Festivalu CZ-PL są spotkania literackie, podczas których nasi goście rozmawiają i kulturze i literaturze polsko-czeskiej. W tym roku gościliśmy Aleksandra Kaczorowskiego, Teresę Drozdę i Mariusza Surosza.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Powiązane Aktualności

Aktualności

Memoriał Pamięci Janusza Kusocińskiego i Stefana Kostrzewskiego

2024.05.16

11 maja 2024 roku odbyły się pierwsze zawody z cyklu Mazovia Track Cup na stadionie w Piasecznie. Impreza…

Przeczytaj artykuł

Aktualności

Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym już po raz szósty – zapisy ruszają!

2024.05.02

6 maja o godzinie 12:00 ruszają zapisy na VI Bieg Charytatywny „Wybiegaj Krew i Szpik” na PGE Narodowym!…

Przeczytaj artykuł