hero image

X Edycja Mokotowskiego Biegu SGH za nami!

2023.05.15

Autor:

Aktualności

Mokotowski Bieg SGH, organizowany przez Szkołę Główną Handlową, Dzielnicę Mokotów M. St. Warszawy i Fundację Action-Life, powrócił na ulice Warszawy i dzielnicy Mokotów po przerwie spowodowanej pandemią. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na starcie pojawiło się ponad tysiąc biegaczy, w tym wielu studentów, organizacji akademickich i samorządów studenckich.

W latach 2020-2022 impreza odbywała się w formie wirtualnej ale w tym sezonie, z okazji jubileuszowej 10. edycji, mogliśmy już cieszyć się tradycyjnym biegiem ulicznym. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: 1 km, 5 km i 10 km. Starty miały miejsce na ulicy Rakowieckiej, obok jednego z budynków SGH, a następnie biegacze rywalizowali na głównej arterii Mokotowa, czyli Alei Niepodległości.

Najlepsze rezultaty osiągnęli: Łukasz Więckowski – 33:15 i Anna Musiał – 43:15 na dystansie 10 km, Adrian Bednarek – 15:29 i Adriana Kalbarczyk – 18:08 na dystansie 5 km, oraz Piotr Wiraszka i Magdalena Łakomska – zwycięzcy na dystansie 1 km.

Miasteczko biegowe, pełne stoisk z jedzeniem, patronów biegu i atrakcji dla dzieci, zostało usytuowane na terenie ogrodów rektorskich SGH.

Mokotowski Bieg SGH jest wydarzeniem charytatywnym, z którego cały dochód w tym roku przeznaczony jest na leczenie niespełna trzyletniej Lenki. W sierpniu wykryto u niej guza, który znajduję się w móżdżku z przerzutami do mózgu i rdzenia kręgowego. Obecnie jest już po sześciu cyklach chemioterapii, którą musi przyjmować aż do ukończenia trzeciego roku życia. Ze względu na jej młody wiek i obszar naświetlania niemożliwe jest zrobienie radioterapii.

Dzięki zaangażowaniu biegaczy, partnerów i organizatorów podczas wydarzenia udało się zebrać i przekazać kwotę 62 000 zł – dziękujemy!

Obszerna galeria zdjęć z wydarzenia

fot. Dorota i Wojciech Szota

Projekt dofinansowany przez Dzielnicę Mokotów M. St. Warszawy

Powiązane Aktualności

Aktualności

X Edycja Mokotowskiego Biegu SGH za nami!

2023.05.15

Mokotowski Bieg SGH, organizowany przez Szkołę Główną Handlową, Dzielnicę Mokotów M. St. Warszawy i Fundację Action-Life, powrócił na…

Przeczytaj artykuł

Aktualności

Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym poraz piąty – ruszają zapisy!

2023.05.10

Serdecznie zapraszamy do udziału w charytatywnym biegu – Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym, którego celem jest…

Przeczytaj artykuł